מריה בריוס-זקס
 

מריה בריוס נולדה בוונזואלה להורים אמנים (אביה – צייר ואמה- משוררת וזמרת אופרה), התחנכה ברומא, פריס וניו יורק ודוברת 6 שפות. בוגרת גוליארד, מריה זכתה ללמוד ולעבוד עם אנטוני טיודור, חוסה לימון, מרתה גרהאם, והתקבלה כסולנית לבלט הלאומי הקנדי, שם רקדה במשך 3 שנים רפרטואר קלאסי ומודרני תחת חסותו של רודולף נוראייב האגדי. בקנדה יצרה גם בראשונה עבודות ללהקה הלאומית וזכתה בפרסים ראשונים בתחרויות כוריאוגרפיה בטורונטו, קלן, ניון ופאריס. ב1977 הצטרפה ללהקת המחול הבינ"ל של קראקס וב1980 הקימה עם עופר זקס את להקת המחול הקאמרית של קראקס, קבוצת סולנים בינ"ל שהציגה ברחבי העולם עבודות של גדולי הכוריאוגרפים, ביניהם יירי קיליאן, אנה סוקולוב, גון בטלר, אנטוני טיודור, אלוין אילי, קונסטנטין פצאלס, לצד יצירותיה של מריה .

בין 1985 -1990 מריה היתה רקדנית ראשית בלהקות המחול של שוויץ - לוצרן וברן, ומונתה למישנה למנהל האמנותי בלוצרן , ועסקה בנוסף בהוראה ,בניהול חזרות ובכוריאוגרפיה.

ב1990 עבהו לאיטליה ובמשך 3 שנים תהיו רקדניתם ראשית בלהקות המחול של וורונה ווונציה, ובהן, ובנוסף גם באופרה של רומא, גם העלתה ערבי מחול רבי משתתפים.

בשל מומחיותה ומקצועניותה, נתבקשה להעביר סדנאות ולהעמיד עבודות של גון בטלר וגיוזפה קרבונה בלהקות בארה"ב ובאירופה, ביניהן אלוין אילי (ניו יורק), סינסינטי , טולסה, פלורידה, קלגרי, שיקגו, סטרסבורג, לוצרן ועוד.

ב 1993 הוזמנו מריה ובן זוגה עופר זקס, ע"י שר התרבות של וונזואלה להקים להקת מחול עכשווי ותכנית חינוכית לילדים ולנוער ובמשך 17 השנים הבאות רקדו, יצרו ערבי מחול וניהלו יחדיו את הלהקה ואת ביה"ס בהצלחה גדולה. עם להקת המחול העכשווי של קראקס הופיעו גם בישראל פעמים אחדות בפסטיבל בית שאן, בפסטיבל כרמיאל (3 פעמים) ובמשכן אמנויות הבמה בת-א וטיפחו חילופי תרבות עם יוצרים ורקדנים מישראל וביניהם להקת בת-דור והלהקה הקיבוצית.

לרפרטואר הלהקה יצרו מריה ועופר כ-20 יצירות וערבי מחול רב-תחומי , ביניהם "חלום ליל קיץ”, "לה טרוויאטה”, "פולחן האביב", " כרמינה בורנה", "ירושלים", "אמדאוס", "מפצח האגוזים החדש", "יומנה של אנה פראנק" והתכנית החינוכית רב תחומית - "בוא לרקוד" שזכתה לפרס התרבות של וונזואלה.

יצירותיהם עם להקת קראקס הוזמנו פעמים רבות ע"י פסטיבלים בינ"ל רבים באיטליה , גרמניה, צרפת, סין, רוסיה, ארה"ב, ברזיל , קולומביה, קובה, ארגנטינה וגם בישראל.

מריה ועופר עלו לישראל בשנת 2010 והם מוזמנים ללמד בסדנאות בסוזאן דלל, בלהקה הקיבוצית, בלהקת קמע, בבת-דור ב"ש, בתלמה ילין, סמינר הקיבוצים ועוד אקדמיות למחול.

מריה מקוה שתוכל לתרום מכשרונה ומהידע שצברה ולהשתלב בעשית התרבות בארץד, ללמד , ליצור ולהציג מיצירותיה בפני ילדים , נוער ומבוגרים ולהעניק סדנאות ומפגשי מחול לרקדנים, לתלמידים, למורים ולקהל רחב.

 
השיעורים שלי השבוע בסטודיו:
יום ב’
09:00-10:30 - 
נמשיך להסתכל?
או שנתחיל להתעמל?
התקשרו 03-9444770 או מלאו את הטופס שלפניכם:
   

סטודיו B
אירובי מחול התעמלות בתל אביב
כתובתינו: רח' ג'ורג' וייז 20, רמת אביב
טלפון: 03-9444770


אודותינוהצהרת נגישותמפת אתר